Bli kjent

Ny i Molde?

Trivsel og livsglede

Om du er ung, gammel, med eller uten familie. Hvordan blir man kjent med folk i Molde? Det finnes mange måter å bli kjent på, og litt innsats må man gjøre selv for å komme i gang. En fin start kan være å melde seg inn i Facebook-siden Ferske Moldensere eller ta kontakt med Frivillighetssentralen for mer informasjon om aktiviteter du kan bli med på.

Ferske Moldensere er en Facebook-gruppe for unge innflyttere som ønsker å bli kjent med andre unge innflyttere. Her kan man invitere og bli invitert til å delta på ulike aktiviteter for å bli kjent.

Molde frivilligsentral er et bindeledd mellom de som ønsker å yte frivillig innsats og de som ønsker å motta slik innsats. De har god oversikt over hva som rører seg av ulike aktiviteter i kommunen vår og de vil gjerne høre fra deg. Dette er en fin måte å bli kjent med nye folk på, enten du har behov for hjelp, eller om du ønsker å hjelpe andre!

Hvem spør jeg?

Er du på vei til å flytte til Molde, eller har du nettopp flyttet hit? Disse kan du kontakte om det er noe du lurer på:

Arbeidsliv
NAV arbeidsformidling:
Tove Gustad - 930 89 701 // tove.m.gustad@nav.no
Hoppid, Etablererveiledning og tilskuddsordninger
:
Jan Ove Moen - 932 24 794 // janove@protomore.no

Barn og familie
Oppvekst og velferd
:
Siv Janne Håseth Eik - 988 60 801 // siv.haaseth-eik@molde.kommune.no
Kultur:
Tove Midtbø Moe - 412 10 932 // tove.midtboe.moe@molde.kommune.no
Rådgivning barnehage:
Tanja Holsæther Bersås - 954 33 377 // tanja.bersaas@molde.kommune.no
Lina Dahlsveen - 988 13 239 // lina.dahlsveen@molde.kommune.no
Rådgivning skole
:
Bo Anton Nielsen - 922 90 191 // bo.nielsen@molde.kommune.no

Utdanning og karriere
Karriereveiledning:
Hilde Meringdal - 957 53 645 // hilde.meringdal@mrfylke.no
Høgskolen i Molde
:
Jens Petter Straumsheim - 957 00 194 // jens.p.straumsheim@himolde.no
Norskopplæring og grunnskole for innvandrere
:
Siv Vestad - 410 31 611 // siv.vestad@molde.kommune.no

Kultur og fritid
Natur og friluftsliv
:
Ola Fremo - 957 32 511 // post@moldefriluftsraad.no
Molde Idrettsråd
:
Øystein Nesse - 922 56 229 // oystein.nesse@axess.no
Frivillighetssentralen
:
Torunn Haldorsen - 941 45 446 // torunn.haldorsen@molde.kommune.no